BLOG

Jaką klimatyzację wybrać do biura?Klimatyzacja w biurze staje się standardem ze względu na swoje zalety. Nie tylko gwarantuje utrzymanie optymalnej temperatury latem, ale także może stanowić dodatkowe źródło ogrzewania, z którego często musimy korzystać przed rozpoczęciem sezonu grzewczego oraz po jego zakończeniu. Sprzyja temu dość nieprzewidywalna pogoda, która nie zawsze dopasowuje się do pory roku. Wyjaśniamy, na jaką klimatyzację do biura warto się zdecydować.

Co trzeba wziąć pod uwagę, wybierając klimatyzację do biura

Samodzielny wybór klimatyzatora może okazać się sporym problemem. Dostępne na rynku rozwiązania nie zawsze spełniają wszystkie oczekiwania inwestorów, dlatego oferujemy niezbędną pomoc na etapie wyboru najlepszego klimatyzatora. Doradzamy wybór odpowiedniego systemu klimatyzacyjnego z naszej bogatej oferty, biorąc pod uwagę wiele różnych kryteriów. Wśród nich najważniejsze są:

Klimatyzatory do biura - dostępne rozwiązania

Klimatyzacja w biurze  powinna zapewniać komfort termiczny oraz poprawiać efektywność pracy. Nie może więc zakłócać spokoju pracowników m.in. pod względem emitowanego hałasu. Równie ważne jest usytuowanie klimatyzatorów, które ma wpływ na efektywność pracy systemu, a także zdrowie przebywających w pomieszczeniach biurowych osób. Najczęściej wybierane rozwiązania do biur to:

Powyższe urządzenia różnią się pomiędzy sobą m.in. efektywnością pracy, poborem energii oraz możliwością korzystania z dodatkowych funkcji. W przestrzeni biurowej najlepiej sprawdzają się urządzenia montowane na ścianie lub suficie, bo nie zajmują one cennego miejsca i nie utrudniają poruszania się po pomieszczeniach, jak ma to miejsce w przypadku klimatyzatorów przenośnych. Tego typu urządzenia pozwalają także na efektywne schładzanie oraz ogrzewanie powietrza w sposób, który nie wpływa na komfort pracy pracowników - są ciche i nie powodują efektu „przeciągu”.


Wróć do bloga