BLOG


Jaką klimatyzację wybrać do biura?



Klimatyzacja w biurze staje się standardem ze względu na swoje zalety. Nie tylko gwarantuje utrzymanie optymalnej temperatury latem, ale także może stanowić dodatkowe źródło ogrzewania, z którego często musimy korzystać przed rozpoczęciem sezonu grzewczego oraz po jego zakończeniu. Sprzyja temu dość nieprzewidywalna pogoda, która nie zawsze dopasowuje się do pory roku. Wyjaśniamy, na jaką klimatyzację do biura warto się zdecydować.

Czytaj dalej



Klimatyzacja w domu - przegląd rozwiązań



Sprawny system klimatyzacji sprawdzi się nie tylko w biurach, sklepach czy zakładach pracy, lecz również w prywatnych domach i mieszkaniach. Klimatyzacja zmniejszy temperaturę powietrza w pomieszczeniach w trakcie upałów, zapewniając komfortowy odpoczynek, a także usunie z powietrza nadmiar wilgoci, wytwarzając korzystny da zdrowia mikroklimat. Decydując się na montaż domowej klimatyzacji, zwróć uwagę na takie jej cechy jak:

W naszym wpisie przyglądamy się bliżej poszczególnym rozwiązaniom, najlepszym w przypadku domowej klimatyzacji.

Czytaj dalej



Na czym polega monitoring chłodniczy?



Zachowanie ciągłości łańcucha chłodniczego jest niezwykle istotne, ze względu na bezpieczeństwo magazynowanych i transportowanych produktów żywnościowych. Wzrost temperatury zwiększa bowiem ryzyko mnożenia się w produktach spożywczych drobnoustrojów i bakterii, powodujących u konsumentów poważne zatrucia pokarmowe. Co więcej, wzrost temperatury prowadzi do utracenia walorów smakowo-zapachowych towaru, a także do zmiany konsystencji produktów żywnościowych. Nad bezpieczeństwem przewożonych towarów czuwa system HACCP, czyli system Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli. Jedną z jego składowych jest właśnie monitoring chłodniczy. Na czym polega?

Czytaj dalej



Na czym polega projektowanie instalacji chłodniczych?



Instalacje chłodnicze projektuje się pod potrzeby konkretnego przedsiębiorstwa, po poznaniu jego specyfiki, zakresu działania, stosowanych w nim technologii produkcji oraz jego potrzeb. Dopiero bowiem dokładne zapoznanie się z procesem produkcji pomoże dobrać najlepsze rozwiązania, będące gwarancją wydajnego działania i zmniejszające ryzyko awarii. Zachowanie ciągłości procesu produkcyjnego, oszczędność energii oraz niższe koszty eksploatacyjne to kolejne zalety dobrze zaprojektowanej instalacji chłodniczej. Poniżej prezentujemy poszczególne etapy procesu.

Czytaj dalej



Jak prawidłowo zaprojektować chłodnie dla przetwórstwa rybnego?



W zakładach przetwórstwa rybnego, ze względu na specyfikę towaru, bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie i zaprojektowanie chłodni. W nieodpowiednich warunkach bowiem ryby niezwykle szybko się psują, co powoduje olbrzymie straty dla przetwórców. Sprawdź, jak prawidłowo zaprojektować chłodnie dla przetwórstwa rybnego i jaki system najlepiej w nich zastosować.

Czytaj dalej



Kto powinien mieć instalacje odzysku ciepła z urządzeń chłodniczych?



Dzięki specjalnemu systemowi odzyskiwania ciepła z urządzeń chłodniczych pozyskać można nawet do 70% ciepła, które zostałoby utracone podczas procesu chłodzenia. Odzyskane ciepło jest powtórnie wykorzystywane do podgrzania ciepłej wody lub do ogrzewania pomieszczeń. Sprawdź, kto powinien mieć instalacje odzysku ciepła z urządzeń chłodniczych, oraz jak działa system.

Czytaj dalej